Jezikovna šola

JEZIKOVNA ŠOLA je organizirana v sodelovanju z Uradom Vlade Republike Slovenije za Slovence v zamejstvu in po svetu. S programom jezikovne šole omogočamo gostujočim učencem utrjevanje in ohranjanje narodne, jezikovne in kulturne identitete, medsebojno povezovanje in ohranjanje vezi s Slovenijo.

Gostujoči učenci so, v okviru jezikovne šole, v dopoldanskem času integrirani v pouk ali se udeležujejo delavnic, kjer utrjujejo slovenski jezik. V popoldanskem času se udeležujejo organiziranih izletov in ogledov, kjer spoznavajo zgodovino in zanimivosti našega kraja in njegove okolice.

Obiščejo in ogledajo si:

• Akvarij Piran,
  • Muzej podvodnih dejavnosti Piran,
  • Pomorski muzej Sergej Mašera Piran,
  • Muzej školjk in polžev Piran,
  • Mediadom Pyrhani,
  • Mestno knjižnico Piran,
  • zapeljejo se z ladjo po piranskem zalivu
  • in obiščejo Epicenter Piran, kjer jim nudijo delavnice za učence.

Osnovni program dejavnosti, Šola slovenskega jezika za zamejske Slovence iz Avstrije in Italije, izvajamo v času pouka, od ponedeljka do petka. Zaradi omejitvenih ukrepov so bili obiski onemogočeni. Vse spomladanske skupine so zaradi zaprtja mej ostale v svojih deželah. V primeru, da se ukrepi glede epidemije sprostijo, bomo obiske načrtovali v jesenskem času.

Koordinatorica projekta Jezikovna šola

Lorena Lovrečič

VTISI UČENCEV IN UČITELJEV

Šolsko leto 2021 – 2022

Šolsko leto 2019 – 2020

V šolskem letu 2019/2020 se projekt JEZIKOVNA ŠOLA ni izvajal zaradi prisotnosti COVID-a. Močno upamo, da bo v šolskem letu 2020/2021 drugače.

Šolsko leto 2018 – 2019

Šolsko leto 2017 – 2018

Šolsko leto 2016 – 2017

Šolsko leto 2015 – 2016