Spoštovani starši in skrbniki!

Obveščam vas glede samotestiranja na SARS – CoV2 za učence.

Vsak učenec, od 1. do 9. razreda, je upravičen do 10 antigenskih testov na mesec. Prevzamete jih lahko v lekarnah s kartico zdravstvenega zavarovanja.

Samotestiranje na SARS-CoV-2 je za učence prostovoljno in brezplačno. Izvaja se dvakrat tedensko, praviloma ob ponedeljkih in sredah pred začetkom pouka, in sicer doma.

Samotestirajo se učenci, ki niso preboleli COVID-19, in tisti, ki so preboleli COVID-19, in je od okužbe minilo več kot šest mesecev.

Za učenca, ki kaže znake akutne okužbe dihal oz. prebavil, ali v primeru pozitivnega testa učenca pri samotestiranju, je treba poklicati izbranega zdravnika, ki bo podal vsa nadaljnja navodila.

V primeru pozitivnega PCT-testa starši oziroma skrbniki obvestijo tajništvo šole.

Vsebina celotnega Protokola samotestiranja za učence v osnovnih šolah je dostopna v priponki.

Barbara Sotošek Mrovlje