V okviru Tedna sredozemske obale je 18. 9. 2020 v Piranu potekal dogodek namestitve oznak visokih gladin morja.

Komisija za hidrogeografijo (KHG) Zveze geografov Slovenije  je začela leta 2014 akcijo Postavitev oznak visokih voda. Z njo skušajo geografi izobraževati in obveščati prebivalce o visokih vodah in poplavah kot naravnem pojavu,  ki se ga bo v prihodnje zaradi vpliva podnebnih sprememb vedno bolj zavedati.

V okviru akcije je bilo nameščenih že 60 oznak visokih voda po Sloveniji. Poleg uradnih institucij je v akcijo aktivno vključeno lokalno prebivalstvo in lokalne organizacije, šole in lastniki stavb z nameščenimi oznakami.

Zadnje poplavljanje slovenske obale ob izrednem plimovanju (novembra 2019), je pokazalo na ranljivost območja.

V Piranu je tablica z oznako visokih voda nameščena pri Akvariju.

Dogodka s predstavitvijo so se udeležili tudi predstavniki naše šole.

A. Fabbro