Na podružnični osnovni šoli v Portorožu poteka interesna dejavnost Z lutko v roki, ki jo obiskujejo učenci od 1. do 4. razreda. Skupaj z mentorico so se odločili pripraviti in prirediti zgodbo Didl, didl, daja dedek Mraz prihaja.

Zgodba govori o živalih, ki iščejo smreko, da bi jo posekali in okrasili, a kaj ko pod vsako smreko nekdo živi. Pa naj bo to volk, medved, lisica, srna, sova, veverica … No, na koncu miška predlaga, da ne posekajo nobene smreke, ampak okrasijo kar tako, ki raste. Živali so skupaj okrasile medvedovo smreko in pod njo dočakale svoja darila.

Učenci so lutke in sceno za predstavo izdelali sami iz odpadnega materiala ter se na srečanjih pridno pripravljali in vadili za predstavo. Predstavo so učencem podružnične šole odigrali v ponedeljek, 23.12.2019, in poželi velik aplavz.

Mentorica Ingrid Ješelnik