Simbol šole

Osnovno šolo Cirila Kosmača Piran simbolizira sinja ladjica – delfin, ki ponosno in lahkotno, kot misel, drsi po morju – nebu. Vodijo jo trije prijatelji, čvrsto združeni v objem. Vedo, da bodo lahko le s skupno močjo in znanjem varno pluli po morju življenja.

barka-splet

SIMBOLI:

• jadranje skozi čas – življenje
  • jadranje je skupna akcija, jadra se zmeraj sporazumno
  • sporazumna – strpna, sodelujoča mora biti posadka med seboj – simbol: trije člani (otroci, odrasli,… različni so, a morajo biti složni!)
  • sporazum je treba doseči/najti tudi z naravo – sicer nas narava uniči (ekologija); podoba delfina – delfin (narava) je “pameten”, spoštujmo = upoštevajmo zakonitosti narave. Dolgotrajno pravo srečo lahko najdemo samo v sporazumu z naravo
  • barka – simbol tradicije
  • zastava – oranžna barva, ki zasveti, prebliskne, da energijo, elan, polet najzahtevnejšemu delu – to je sončni žarek, ki nam zasveti
  • modra barva – znak modrosti, miru, morja, Unescova barva.