Spoštovani učenci, učenke in njihovi starši,

v novem šolskem letu je prišlo do spremenjenih pogojev pri pridobitvi statusa učenca perspektivnega športnika in učenca vrhunskega športnika. Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport je dne 19. 10. 2018 prek okrožnice, št. 6030-2/2018/29, seznanilo vse osnovne šole, da morajo dosledno upoštevati določbe Zakona o športu (Uradni list RS, št. 29/17 in 21/18 – ZNOrg) zlasti določbi 32. in 33. člena, ki bistveno vplivata na dodelitev statusa učenca športnika.

Bistveno pri tem je, da statusa učenca perspektivnega športnika ne more pridobiti učenec , ki je mlajši od 12 let oziroma 10 let (več o tej izjemi v nadaljevanju), statusa učenca vrhunskega športnika pa ne more pridobiti učenec, ki je mlajši od 14 let, pri čemer so pogoji pri tej obliki statusa še posebej zahtevni.

Več podrobnosti si lahko preberete tukaj.

ravnateljica Zlata Milič