Učenci 4.a in 4. b razreda smo obiskali Šolski muzej in Hišo eksperimentov. V Šolskem muzeju smo postali mladi kustosi in odkrivali in raziskovali predmete iz preteklosti. Nato smo postali šolarji 15.sušča 1930 leta. Bili smo pri uri lepopisja. Gospodična učiteljica nas je strogo nagovorila in pregledala naše roke in nas oštela zaradi nečistoče. Naučili smo se pisati malo pisano črko i, n in m. Paziti smo morali na pravilno držo peresa. Nekateri nismo upoštevali navodila, da napišemo samo 3 ponovitve, zato smo dobili kazen. 100 krat moramo napisati, da moramo spoštovati učiteljičina navodila.

Naslednji dan smo našo učiteljico z veseljem pozdravili stoje s pozdravom: Dobro jutro gospa učiteljica.

Sledil je ogled Hiše eksperimentov. Postali smo mali znanstveniki. Vse je bilo tako zanimivo, da smo pozabili na hrano. Fotografije pripovedujejo naše navdušenje.

Ta ekskurzija nam bo še dolgo ostala v spominu.

Učenci 4. a in 4. b